Koopgids elektrische fietsen
De beste mountainbikes vinden: 8 opties op een rij
In deze koopgids vind je 8 elektrische mountainbikes met prijzen van € 859,99 tot € 5.849,-. De mediaan ligt op € 1.299,99, wat laat zien dat je voor een stevige investering al aardig op weg bent. Merken als ENGWE, DUOTTS en Touroll bieden modellen met verschillende motorvermogens en accu's. We helpen je kiezen tussen de opties door te kijken naar wat écht telt bij deze robuuste e-bikes voor offroad en bospaden.
Bijgewerkt 3 November 2026. Prijzen en voorraad via bol.com.
Best beoordeelde mountainbikes
Deze modellen scoren het hoogst bij klanten van bol.com. We wegen de beoordeling en het aantal reviews mee.
Touroll U3 Pro Elektrische Mountainbike | 48V 720Wh Accu | 150 km Actieradius | 70 Nm Motor | Volledige Vering | Hydraulische Schijfremmen | Shimano 7 Versnellingen | 29 inch E-Bike, Zwart★ 3,8 (12)
URLIFE E5 elektrische fiets met uitneembare 48V 20Ah-accu
D6 Fat Tire Mountain Elektrische fiets - Stadtfiets - 48V 13.5 A batterij - 90km lange levensduur van de batterij - 250W motor - Shimano 7 versnellingen€ 1.199,-
ENGWE E26 Elektrische Fiets 26 Inch Fatbike – 250W Motor – 48V 16Ah Accu – Comfort Vering – Shimano 7 Versnellingen – Max 25 km/u – Tot 140 km Actieradius – Voor Stad & Mountainbike Terrein, Zwart€ 1.499,-
DUOTTS Elektrische Fiets - 648Wh/13.5Ah Accu - 90 km Bereik - 48V 250W Bafang Motor- 26x2.6 Inch All - Terrain Wielen - Shimano 14 Versnellingen - Aluminium Frame met Verende Voorvork - Elektrische Mountainbike - zwart
Mondraker Crafty RR SL Elektrische full-suspension mountainbike Bosch Accu 750Wh€ 4.999,-Waar let je op bij een elektrische fiets?
Een elektrische mountainbike moet vooral betrouwbaar zijn op lastig terrein. De meeste modellen in dit overzicht hebben een voorwielmotor van 250W, wat prima werkt op vlakke paden maar minder kracht geeft op steile stukken. Let op de accucapaciteit: modellen met 13,5 tot 20 Ah leveren tussen de 90 en 150 km actieradius, afhankelijk van je rijstijl en het terrein. Shimano-versnellingen (7 tot 14) geven je flexibiliteit in wisselende omstandigheden. Een volledige vering maakt het rijden comfortabeler, maar voegt wel gewicht toe. Hydraulische schijfremmen zijn eigenlijk onmisbaar voor veilig afremmen op modderige of natte paden. Kijk of de accu uitneembaar is, dat maakt opladen makkelijker. Fat tires (2,6 inch of breder) geven extra grip op los zand of grind, maar rollen zwaarder op verharde wegen.
Motor
Middenmotor voelt natuurlijk en trekt sterker; voorwielmotor is goedkoper.
Accu
500 Wh of meer voor 60 tot 100 km; kijk of de accu uitneembaar is.
Frame
Lage instap voor comfort, sportief frame voor snelheid.
Remmen
Hydraulische schijfremmen remmen krachtig, ook in de regen.
- Kies een accu van minimaal 13 Ah voor ritten langer dan 60 km in heuvelachtig gebied.
- Fat tires met 2,6 inch of meer bieden betere grip op modder en losse ondergronden.
- Test of het frame bij je lengte past, vooral belangrijk bij frequente offroad-ritten.
- Controleer of reserveonderdelen en service beschikbaar zijn voor het gekozen merk.
Wat kost een mountainbikes?
De prijzen lopen van € 899,- tot € 4.999,-. De helft van de mountainbikes kost € 1.499,- of minder; een derde zit onder € 899,- en een derde boven € 1.199,-. Met een budget rond € 1.499,- heb je dus ruime keuze.
Populaire merken in dit overzicht zijn URLIFE, ENGWE, DUOTTS, Mondraker, ZAZAWORK, Elektrische en Touroll.
Meer mountainbikes
ZAZAWORK CF29 29" Elektrische Fiets 250W 48V 15Ah - 21 Versnellingen - 80-100 km Actieradius - Shimano - LED Display - Stads- & Mountainbike -Zwart-Grijs€ 899,-
Elektrische Fiets DUOTTS - 864Wh/18 Ah Accu - 100 km Bereik - 250W Motor - 26x4 Inch Banden - Shimano 7 Versnellingen - Aluminium Frame - Inclusief Bagagedrager - Elektrische Mountainbike - zilverNiet zelf vergelijken?
Kies je budget en swipe: rechts wat je mooi vindt, links wat niks is. Swipen leert van elke swipe en laat je na zo'n 50 swipes je supermatch zien, met de laagste prijs. Ook samen met je partner, ieder op je eigen telefoon.
Start met swipenVeelgestelde vragen
Wat kost een mountainbikes gemiddeld?
In ons overzicht van 8 modellen ligt de mediaanprijs op € 1.499,-. De goedkoopste kost € 899,-, de duurste € 4.999,-. Prijzen worden dagelijks bijgewerkt via bol.com.
Welke mountainbikes zijn het best beoordeeld?
Op basis van klantbeoordelingen van bol.com scoren Touroll U3 Pro Elektrische Mountainbike | 48V 720Wh Accu | 150 km Actieradius | 70 Nm Motor | Volledige Vering | Hydraulische Schijfremmen | Shimano 7 Versnellingen | 29 inch E-Bike, Zwart, URLIFE E5 elektrische fiets met uitneembare 48V 20Ah-accu, D6 Fat Tire Mountain Elektrische fiets - Stadtfiets - 48V 13.5 A batterij - 90km lange levensduur van de batterij - 250W motor - Shimano 7 versnellingen het hoogst. Beoordelingen tellen zwaarder mee naarmate er meer reviews zijn.
Waar let ik op bij het kopen van een elektrische fiets?
Motor: Middenmotor voelt natuurlijk en trekt sterker; voorwielmotor is goedkoper. Accu: 500 Wh of meer voor 60 tot 100 km; kijk of de accu uitneembaar is. Frame: Lage instap voor comfort, sportief frame voor snelheid.
Hoe vind ik snel de een elektrische fiets die bij mij past?
Kies op Swipen je budget en eventueel kleur of materiaal, en swipe door de opties: rechts is leuk, links is niks. Na zo'n 50 swipes weet Swipen wat je mooi vindt en krijg je je supermatch met de laagste prijs.
Wat is het verschil tussen een voor- en middenmotor bij een elektrische mountainbike?
Een voorwielmotor is goedkoper en eenvoudiger te onderhouden, maar geeft minder tractie op steile klimmen omdat het gewicht achterin zit. Een middenmotor zit bij de trapas, zorgt voor een natuurlijker rijgevoel en betere gewichtsverdeling. Dat maakt klimmen krachtiger en stabielheid op technische paden groter. Voor veeleisend terrein is een middenmotor de betere keuze.
Hoeveel kilometer kan ik rijden met een volle accu op een elektrische mountainbike?
Dat hangt af van de accucapaciteit en je gebruik. Modellen met een 13,5 Ah accu halen gemiddeld 90 km, terwijl een 20 Ah accu tot 150 km belooft. In de praktijk verbruik je meer stroom bij veel hoogteverschil, hoge ondersteuningsstanden of modderig terrein. Reken voor offroad-gebruik op ongeveer 60 tot 80 procent van de opgegeven actieradius.